Sukces gwarantowany!

Podręcznik podręcznikowi nierówny

Osoby, które maturę mają już za sobą, doskonale wiedzą, że aby zdać egzamin na satysfakcjonującym poziomie, trzeba włożyć w przygotowania wiele pracy własnej. Omawianie tematów na zajęciach w szkole i rozwiązywanie arkuszy z ubiegłych lat może nie wystarczyć, jeżeli chce się osiągnąć wynik w okolicach dziewięćdziesięciu procent. Trzeba przede wszystkim samodzielnie wykonywać wiele poleceń i ćwiczeń, tak aby oswoić się z formą pytań egzaminacyjnych i przećwiczyć najważniejsze umiejętności sprawdzane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Dotyczy to przede wszystkim uczniów planujących aplikowanie na uniwersytety medyczne czy przyrodnicze. Matura z chemii, biologii czy matematyki w dużej mierze opiera się na rozwiązywaniu zadań obliczeniowych, należy więc jak najlepiej opanować tę umiejętność. W tym celu mogę przydać się różne zbiory zadań, na rynku dostępnych jest jednak tyle pozycji, że czasami nie wiadomo, którą wybrać. Powszechnie uważa się, że Wydawnictwo Nowa Matura ma w swojej ofercie najlepsze publikacje tego typu. Czym ta oficyna wydawnicza zasłużyła sobie na tak dobrą opinię? Powodów jest co najmniej kilka, zapewne przeważa jednak fakt, że przedsiębiorstwo współpracuje z naukowcami zatrudnionymi na renomowanych uniwersytetach i ekspertami Centralnej Komisji Edukacyjnej. Publikacje przygotowane przez Wydawnictwo Nowa Matura nie są więc typowymi podręcznikami do wykorzystywania w szkole średniej, a raczej pozycjami przygotowującymi do podjęcia studiów wyższych w renomowanych ośrodkach.

W kręgu nauk ścisłych

Niektóre wydawnictwa pedagogiczne oferują pomoce naukowe do nauki niemalże wszystkich przedmiotów. Wydawnictwo Nowa Matura (https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-matura) ma zupełnie inną koncepcję i sprzedaje tylko zbiory zadań i repetytoria dla maturzystów z nauk ścisłych. W ofercie wydawnictwa można znaleźć książki do nauki:

  • chemii
  • biologii
  • geografii
  • matematyki.

Fenomen zbiorów zadań przygotowywanych przez Wydawnictwo Nowa Matura polega na tym, że można z nich korzystać już od pierwszej klasy szkoły ponadpodstawowej. Publikacje nie służą więc jedynie do powtórek przed egzaminem maturalnym, ale stanowią również nieocenioną pomoc podczas bieżącej nauki. Dzięki przykładowym rozwiązaniom krok po kroku uczniowie mogą nauczyć się, w jaki sposób logicznie analizować treść poszczególnych zadań. Z kolei punktacja egzaminacyjna umieszczona obok konkretnych ćwiczeń pokazuje, na jakie elementy zwracać uwagę podczas prawdziwej matury i jak przedstawiać swój tok rozumowania, by nie stracić cennych punktów.

Edukacja zdjęcie freepik - pl.freepik.com
News Reporter